Поврзи се со нас

Гостивар

ИТНО: Потребна е крв од Б негатив крвна група

Во нашата редакција стигна апел преку кој се бара донатор со крвна група Б негатив. Сите граѓани кои се во можност да помогнат може да го исконтактираат лицето Лиридон Сејдини на тел: 070904505.

Крвта е потребна ИТНО за гостиварка во сериозна здравствена состојба.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 48 минути

Нови две жртви на Ковид 19 во Македонија, починаа пациенти од Куманово и Дебар

Гостиварпред 2 часа

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 2 часа

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 3 часа

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 6 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 7 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 20 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 21 час

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!