fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Измени: Општините Маврово Ростуше и Дебар се префрлаат во петта изборна единица

Објавено

на

Ќе се прекројуваат границите на две изборни единици. Собранието ги усвои измените и дополнувањата на Изборниот законик, кои меѓу другото предвидуваат гласачките места во општините Дебар и Маврово-Ростуше да се префрлат од шестата во петтата изборна единица.

Ваквите измени доаѓаат на барање на пратениците од ДУИ.

Општина Маврово и Ростуше има 39 избирачки места со околу 9.700 гласачи, додека Дебар 27 избирачки места со околу 18.000 гласачи.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 1 час

Детален преглед на барањата на средните училишта во Гостивар за начинот на одржување на наставата

Гостиварпред 2 часа

Детален преглед на барањата на основните училишта во Гостивар за начинот на одржување на настава

Гостиварпред 4 часа

МЖСПП: Постигнат договор за издавање на градежната дозвола за санација на Русино

Вестипред 4 часа

Американскиот инфектолог Ентони Фаучи кажа кога може да очекуваме стабилизирање на состојбата со COVID-19

Спортпред 6 часа

ФК Гостивар се пласира во 1/8 од Купот на Македонија

Гостиварпред 7 часа

Во регионот на Гостивар до сега потврдени вкупно 917 заразени со корона, изминатите два дена 10 нови случаи

Гостиварпред 15 часа

Изгласани замениците министри: Хасани за одбрана, Шабани за образование…

Гостиварпред 22 часа

Полицијата во Гостивар ќе контролира: До 2.000 евра казна за незаконско користење на светлосни и звучни уреди на возила

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!