fbpx
Поврзи се со нас

Рецепти

Ја викаат ЦАРСКА – рецепт за домашна паштета

Објавено

на

Ако сте љубители на паштета, а истовремено не сакате да конзумирате нездрава и конзервирана храна, тогаш може да го искористите овој рецепт за да си направите домашна паштета. Секако, оваа паштета е прави-јади и нема рок на траење како тие што се купуваат во продавница.

Може да ја мачкате на лепче, да ја користите како декорација или додаток со друго јадење.

состојки:

500 гр. пилешки џигер

500 гр. пилешко месо

5 варени јајца

150 гр. путер

еден морков

една главица кромид

лажичка сенф

зачини и бибер по вкус

подготовка:Џигерот и месото се динстаат, морковот се вари. Откако ќе се изладат се ставаат во блендер и се мешаат со сите други состојки. Подобра паштета, здравје!

 

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!