Поврзи се со нас

Гостивар

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Објавено

на

  На крајот од денот ве потсетуваме како се одбележуваше големиот христијански празник Богојавление – Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година. Традицијата која после 7 децении продолжи во 2015 година. Годинава, поради пандемијата празникот помина без масовна манифестација и без положување на крстот во водите на реката Вардар.

  Водици Гостивар 2016

  Водици Гостивар 2017

  Водици Гостивар 2018

  Водици Гостивар 2019

  Водици Гостивар 2020

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!