fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Какво ќе биде времето во новата работна недела?

Објавено

на

Новата работна недела понеделнички ќе започне со стабилно време, но веќе од утре се очекуваат врнежи и заладување.

Времето денес, ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Утрово беа измерени мининални 6 степени, а максималните дневни ќе достигнат до 20.

Во вторник и среда ќе владее облачно време со локални врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи. На планините врнежите ќе бидат од снег. Температурата ќе биде во интервал од 4 до 14 степени.

Врнежите, според прогнозите ќе продолжат и во четврток, кога се очекува и пад на дневната темпаратура до 10 степени. Во петок ќе настапи стабилизација и разведрување.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!