fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Шест лица ноќеска во Гостивар прекршиле полициски час

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 136 лицa (Тетово-106 Гостивар-30) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба. Во истиот период на 78 лица во тетовско и на 65 лица во гостиварско  изготвени им се нови решенија за изолација од Државен санитарен инспекторат, а контроли им биле извршени на Тетово-680 и Гостивар-450 лицa со вакви решенија и при тоа не биле констатирани непочитувања на издаденте решенија  за изолација.

Во периодот од 20 часот вчеравечер до 5 часот утрово регистрирани се вкупно 9 прекршувања на владината одлука за целосна забрана за движење на граѓаните од кои 3 во Тетово и 6 во Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!