fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Контрола во Гостивар: Секое второ возило за превоз на патници неисправно

Објавено

на

Вчера (31 август) од 7 до 12 часот, на подрачјето на СВР Тетово спороведена била акциска контрола за техничка исправност на возилата кои вршат јавен превоз на патници (автобуси, комбиња и други).

СВР соопшти дека со контролата вкупно биле опфатени 100 возила, од кои 81 во Тетово и 19 во Гостивар, а бил  откриен 21 прекршок (Тетово-11 и Гостивар-10).

Најмногу од прекршоците се однесувале на неисправни сопирачки, а откриена била неисправност и на светлосни уреди, опрема и друго.

Откриените прекршоци во оваа акциска контрола санкционирани се со законски предвидените поднесоци, а 19 возила веднаш биле и исклучени од сообраќај. Во акцијата биле констатирани и 6 други видови прекршоци.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 5 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 7 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 9 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 9 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 10 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 11 час

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 12 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 12 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!