Поврзи се со нас

Гостивар

Контрола за брзина на возење во Гостивар и Тетово

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (9 февруари), од 8 до 22 часот, спровеле акциска контрола за брзина со која се движат возилата на тетовско-гостиварското подрачје. „При контролата откриени и санкционирани се вкупно 7 пречекорувања на максимално дозволената брзина надвор од населено место (ТЕ-5 и ГВ-2). Покрај ова, биле санкционирани и 10 пречекорувања на брзината (ТЕ) во населено место. Во контролата санкционирани се и 57 други видови сообраќајни прекршоци (ТЕ—45 и ГВ-12).“, соопшти полицијата.
Вчера, исто така, на тетовското подрачје спроведена е засилена акциска контрола за престигнување, во која биле санкционирани вкупно 9 прекршоци, а кои се однесувале на неправилно престигнување, како и 8 други видови прекршоци.
Секторот за внатрешни работи Тетово повторно со апел до возачите да ја прилагодат брзината според условите на патот и да се придржуваат на важечките ограничувања на одредени места, особено наутро и навечер, пред се на автопатот и околните регионални патишта.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена