Поврзи се со нас

Гостивар

Кривична против гостиварец: Удирал по возилото на бившата сопруга и си вперил пиштол во глава

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 28 годишен гостиварец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. МВР соопшти дека на 12 јануари пред угостителски објект на ул.„Илинденска“ во Гостивар, пријавениот со возило ја следел неговата поранешна сопруга, која, исто така, била со возило.

Откако таа застанала, тој излегол и почнал да удира по возилото, а си вперил и пиштол во неговата глава.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 45 минути

Нови две жртви на Ковид 19 во Македонија, починаа пациенти од Куманово и Дебар

Гостиварпред 2 часа

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 2 часа

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 3 часа

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 6 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 7 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 20 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 21 час

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!