Поврзи се со нас

Гостивар

Лица на 23 и 37 години меѓу починатите од Гостивар евидентирани во денешниот ковид извештај

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 5.362 тестирања, а регистрирани се 577 нови случаи на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. По региони:
• Скопје – 265
• Куманово – 54
• Тетово – 26
• Прилеп – 21
• Струмица – 20
• Кичево – 17
• Гостивар и Велес – по 16
• Кочани – 15
• Штип – 14
• Битола – 13
• Берово- 12
• Кавадарци – 11
• Свети Николе – 9
• Охрид – 8
• Струга, Ресен и Пробиштип – по 7
• Радовиш и Валандово – по 6
• Делчево, Виница и Кратово – по 5
• Пехчево – 3
• Дебар и Демир Капија – по 2
• Гевгелија, Неготино, Крива Паланка, Македонски Брод и Македонска Каменица – по 1
Пријавени се 30 починати лица: 7 починати лица од Скопје (53г, 65г, 72г, 78г, 82г, 83г, и 85г), по 5 починати лица од Гостивар (23г, 37г, 66г, 70г и 71г) и Струмица (55г, 67г, 72г, 76г и 79г), по 3 починати лица од Тетово (60г, 71г и 90г) и Куманово (34г, 53г и 57г) и по едно починато лице од Битола (80г), Радовиш (64г), Велес (55г), Охрид (71г), Струга (41г), Крива Паланка (85г) и Берово (88г). Од пријавените 27 се починати во болнички услови и 3 се починати во домашни услови.
Регистрирани сe 1010 оздравени пациенти од:
• Скопје – 443
• Тетово – 112
• Куманово и Гостивар – по 75
• Струмица – 46
• Кичево – 42
• Кавадарци – 25
• Прилеп и Битола – по 21
• Штип – 20
• Радовиш – 19
• Свети Николе – 18
• Ресен – 15
• Дебар – 13
• Велес и Кочани – по 12
• Кратово – 8
• Гевгелија, Неготино и Македонски Брод – по 5
• Охрид, Виница и Богданци – по 4
• Валандово и Крушево – по 2
• Струга и Крива Паланка – по 1
Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Гости: Анета Ќироска и Ема Нешковска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 2 недели

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 2 недели

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 4 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 1 месец

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 4 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена