fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Листа на училишта во Општина Гостивар кои добија согласност за настава со физичко присуство

Објавено

на

Утре почнувата новата учебна година. Наставата за учениците од прво до трето одделение во сите училишта ќе се одвива со физичко присуство. За останатите ќе се спроведува онлајн, освен во училиштата за кои Владата даде согласност и ученици од други одделенија да се вратат во клупите.

На територијата на Општина Гостивар согласност за настава со физичко присуство добија само неколку основни училишта во селата:

Централното основно училиште „Ѓон Бузуку“ – Србиново со подрачните училишта во  Падалиште и Граванец имаат согласност за настава со физичко присуство и за децата од четврто до деветто одделение. Подрачните училишта во Страјане и Рафше Мало за четврто одделение, додека подрачното во Трново за шесто и седмо одделение.

Подрачното училиште „Гоце Делчев“ во Тумчевиште има согласност за четврто и петто одделение.

Подрачното на „Единство“ во Лакавица од четврто до деветто, додека во Беловиште за четврто и петто одделение.

Централното училиште „Лирија“ во Вруток од четврто до деветто, додека подрачните во Равен и Речани за четврто и петто.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 4 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 6 часа

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 7 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 8 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 9 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 10 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 10 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 11 час

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!