Поврзи се со нас

Спорт

Македонските ракометари гостуваат во Португалија

Објавено

на

Македонската ракометна репрезентација и гостува на Португалија во натпревар од 4. коло Група-1 во квалификациите за Европското првенство 2024. Избраниците на селекторот Кирил Лазаров ќе се обидат да се реваншираат за поразот (23:29) во Скопје пред три дена.

Подмладената македонска репрезентации во „Борис Трајковски“ покажа дека има квалитет да се надигрува со Португалците.

– Физички се посилни од нас и не е срамота да се изгуби од ваков противник. Како што кажав и по натпреварот во Скопје незаслужено изгубивме со голема разлика. Ќе се обидеме во реваншот да не ги повториме грешките кои ги направивме на првиот меч. Имаме млада репрезентација и се надевам дека како што изминува времето и како што ќе собираат искуство, ќе дојде до израз квалитетот. Најважно е да се пласираме на ЕП, но сега треба да мислиме само на мечот со Португалија, изјави Лазаров.

Почетокот на натпреварот во Порто е закажан за 18:30 часот.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена