fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Мерцедес удрил и усмртил куче синоќа на автопатот Тетово-Гостивар

Објавено

на

Ноќеска десетина минути по полноќ, на автопатот Тетово-Гостивар, во близина на Жеровјане се случила сообраќајна несреќа. Како што соопшти полицијата, патничко возило „Мерцедес“ со странски регистерски таблици, управувано од 30-годишeн гостиварец, удрило и усмртило куче, кое неконтролирано се движело по коловозот.

Нема повредени лица во возилото, во кое се наоѓале и двајца сопатници, а била причинета значителна материјална штета.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Гостиварка го пријавила партнерот за напад и обљуба

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!