fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Младинци на плоштадот во Гостивар делеа бесплатни маски и средства за дезинфекција

Објавено

на

Младите во Гостивар даваат свој придонес во борбата против коронавирусот. Младинската организација OYA спроведува проект со цел подигнување на свеста, информирање, психолошка поддршка и едукација околу начините за справување со ковид пандемијата.

Во негови рамки, денес на градскиот плоштад во Гостивар младинците делеа заштитни маски и гелови за дезинфекција на минувачите, кои се главно „оружје“ за заштита од вирусот. Уште еднаш гостиварската младина покажува дека е ангажирана, ведра и подготвена да одговора на предизвици.

Изминатиот период во склоп на проектот се одржаа и повеќе работилници насочени кон децата и младите во услови на пандемија и како и други активнисти.

Проектот се реализира во рамки на програмата ReLoad.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!