Поврзи се со нас

Вести

Моќен KK Гостивар, пукна првата „стотка“ сезонава

Објавено

на

По сензационалниот триумф во Кавадарци, Гостивар ја оствари и втората победа сезонава.

Нова жртва е Кожув против кого повратникот во елитата ја оствари првата „стотка“ во домашното првенство оваа сезона (101:75). Гостивар доминираше во текот на целиот натпревар со исклучок на првите две минути во кои Кожув водеше со 5:0.

Гостивар одговори со шест поени во низа, а израмнето беше до 9:9 по што домаќините направија уште една серија, сега од 13:0 и целосно ги свртеа работите во своја корист.

Во 15. минута беше 36:15 за домашните кошаркари, но Кожув со две добри серии целосно се врати во игра во третиот период кога резултатот беше 51:51. Крајот за Кожув беше серијата од 10:0 на Гостивар пред крајот на третата и почетокот на последната четвртина. Нешто подоцна повторно беше +21 (83:62) за на две минути пред крајот домаќините да ја достигнат најголемата предност (96:66).

Поранешниот младински репрезентативец Јетмир Зеќири доби поголема минутажа и максимално ја искористи постигнувајќи 23 поени со кои беше најефикасен на натпреварот. Мишковиќ со 16 го предводеше Кожув.

Во соработка со:
Basketball.mk

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Притвор за 30 годишник од Гостивар, снимал сексуални односи со девојче и видеата ги чувал во телефон за да ги споделува

Гостиварпред 2 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 1 недела

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Нарушен јавен ред и мир во болницата во Гостивар, приведен е маж

Гостиварпред 4 недели

Утрово уапсен гостиварец за обљуба врз девојче

Гостиварпред 3 недели

„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk со Велко Бобароски, претседател на Здружение на дијабетичари во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Убиени се мечка и две мали мечиња во Жировница

Гостиварпред 2 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена