Поврзи се со нас

Гостивар

Нападнато дете од двајца малолетници на улица во Гостивар

Објавено

на

Четириесет и едногодишниот М.Х. од Гостивар вчеравечер (4 ноември) околу 22 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавил дека еден час пред тоа на улица „Сретко Крстевски“ во Гостивар, неговиот малолетен син бил физички нападнат од двајца други малолетници, од кои едниот го познавал.

Полицијата информира дека се расчистува случајот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 45 минути

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 2 часа

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 2 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 4 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 4 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 5 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 6 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 8 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена