Поврзи се со нас

Забава

Неколку предлог филмови за уживање во продолжениот викенд

Објавено

на

Доколку немате други планови за продолжениот викенд и ќе останете во домашна атмосфера, може да одморите и да уживате со добри филмови. Еве неколку предлози:

About time (2013) е британска романтична комедија која раскажува за млад човек со способност да патува низ времето и се обидува да го промени своето минато со надеж дека ќе ја подобри иднината. Главните улоги ги играат: Домнал Глисон, Рејчел МекАдамс и Бил Наји, режијата е на Ричард Кертис.

The Hitman’s Bodyguard (2017), акција комедија која сигурно ќе ве држи во неизвесност и возбуда од почеток до крај. Се зборува за најдобриот телохранител на светот кој треба да штити сведок пред Меѓународниот Суд на правдата, којшто пак е платен убиец. Двајцата мора да ги решат несогласувањата и да работат заедно, доколку сакаат навреме да пристигнат на судењето. Главни актери се Рајан Рејнолдс, Семјеул Л.Џексон, Салма Хаек.

Inside Out (2015) За љубителите на анимирани филмови, овој е вистинскиот. Оригинална приказна, многу емоции, одлична анимација. Филмот ја следи внатрешната работа во умот на една млада девојка по име Рајли, додека пет лични емоции управуваат со нејзините мисли и постапки при прилагодувањето на преселување на семејството. Гласовите ги позајмуваат Ејми Полер, Филис Смит, Дајан лејн, Кајл Меклахан.

Official Secret (2019) е британска биографска драма, базирана на случајот на свиркачот Кетрин Ган, која споделувајќи тајни, шокантни информации за нелегална операција за шпионирање на американските и британските разузнавачки служби се обидела да ја спречи американската инвазија врз Ирак. Главната улога ја игра Кјара Најтли.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена