fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Нови 27 решенија за изолација во Гостивар, активно болни со корона се 294 лица

Објавено

на

Според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово, во текот на изминатото деноноќие, Државниот санитарен и здравствен инспекторат изготвил 27 нови решенија за изолација за граѓани од подрачјето на Гостивар. Контроли им биле извршени на 357 лица со вакви решенија и не биле констатирани неправилности околу почитувањето.

Полицијата известува дека истиот за неносење заштитни маски на вкупно 46 граѓани во Гостивар им биле изготвени прекршочни платни налози. Тие ќе треба да платат казна од 20 евра.

Последната статистика на Институтот за јавно здравје за состојбата со коронавирусот, покажува дека во гостиварскиот регион има 294 активно болни. Од почетокот на пандемијата вкупно биле диганостицирани 610 лица. Оздравеле 274, додека како починати се евидентирани 28.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 6 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 8 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 10 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 10 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 11 час

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 12 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 13 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 13 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!