Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

Новогодишна магија во неодоливи голтки кафе единствено во Rosetta Caffe Гостивар

Објавено

на

Направете го уште поубав најочекуваниот период од годината, исполнет со празничен дух, другарување, насмевки, подароци – со специјалните кафиња од Rosetta Caffe Гостивар. Во пресрет на Новата година, во пријатна атмосфера што ќе ви ги стопли срцата, тука може да се почестите со уникатни специјалитети во голтка.

Одберете според својот вкус, но, не плашете се и да експериментирате. Во Rosetta Caffe грешки и пропусти нема. Вкусете едно од новогодишните чуда од напитоци: Christmas Cookie Cappuccino, Gingerbread Cappuccino, Santa Bisquits Frappuccino, Red Velvet Cappuccino, Mocha Peppermint…За милината на топлото чоколадо, не треба ни да се зборува…

Ако немате време за седнување, нема гајле, не останувате без неодоливото задоволство. Едноставно, земете го омиленото новогодишно кафе во специјални чаши за носење.

Празнуваме заедно!

Rosetta Caffe точно знае што ви треба и кога да ви го понуди.

фото: Небојша Петревски ПроКам, Џенета Незири

(комерцијална објава)

 

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена