Поврзи се со нас

Гостивар

Објавена прелиминарната листа со имиња за распределба на социјални станови во Гостивар

Објавено

на

Министерството за транспорт и врски ја објави прелиминарната листа со 74 граѓани кои се потенцијални добитници на социјален стан во Гостивар.

Како што веќе информиравме, прелиминарната распределба се случи денес, а на настанот во Центарот за култура присуствуваше и министерот за транспорт и врски Благоја Бочварски. Според процедурите, во наредниот период, надлежната Комисија ќе прави детални контроли на терен кај лицата од прелиминарната листа, за да се утврди дали фактичната состојба е соодветна на документите, по што ќе бидат објавени имињата на добитниците на станови.

Комплетната прелиминарната листа со имиња, категории и бодови може да ја погледнете на следниот ЛИНК.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена