fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ, пониска цена на бензинот Еуросупер 95

Регулаторната комисија за енергетика, денес ја донесе најновата одлука за утврдување на малопродажните цени на горивата. Според тоа, цената на Еурoсупер БС-95 од вечерва на полноќ ќе се намали за половина денар, а цените на останатите деривати остануваат непроменети.

Со најновата одлука Еуросупер БС-95 ќе се продава по цена од 60,50 денари.

Цените за Еуросупер БС-98 и Еуродизел остануваат непроменети до следната одлука на РКЕ, односно ќе се продаваат по цена од 63 (Еуросупер БС-98), односно 52 денари (Еуродизел). Додека Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува за 0,50 денар/литар и ќе изнесува 52,50 денари.

Новите цени започнуваат да важат од ноќеска на полноќ.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!