fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар приведе 53 годишник заради напад, одземен му е и пиштол

Објавено

на

Вчера (8 април) околу 16 часот и 20 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар, во Дебреше, го лишиле од слобода 53-годишниот М.С. од ова село, кој дваесетина минути пред тоа над селото во месноста „Силиндар“, физички го нападнал неговиот 30-годишен соселанец Ф.М.

Според пријавеното, М.С. извадил пиштол што го поседувал без дозвола. Пиштолот „валтер“ калибар 9 милиметри со рамка со 6 куршуми му е одземен.

Се расчистува случајот и по целосно документирање на бидат изготвени соодветни поднесоци, соопшти СВР.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!