fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пајак службата во Гостивар собра 15 погрешно паркирани возила

Објавено

на

Активностите за воспоставување поголем ред и безбедност со паркирањето во Гостивар, кои започнаа изминатиот викенд, со несмалено темпо и динамика продолжија и вчера (21 септември).

Вкупно откриени, санкционирани и подигнати биле 15 погрешно паркирани возила на улиците „Браќа Ѓиновски“, „Мајор Чеде Филиповски“, „Борче Јовановски“ и „ЈНА“, против чии сопственици ќе следуваат и соодветни поднесоци, соопшти Секторот за внатрешни работи.

Вакви активности, кои ги спроведува полицијата и ЈП за паркинзи и зеленило, планирани се и наредните денови.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!