Поврзи се со нас

Гостивар

Пензионерите во Гостивар учеа како самостојно и безбедно да користат интернет

Објавено

на

Општинска организација на Црвен крст Гостивар изминатиот период спроведе две работилници од обуката за како да им се помогне на постарите лица во процесот на учење и стекнување знаења и вештини за самостојно и безбедно користење на актуелните дигитални технологии и достапните електронски услуги онлајн.

Учесниците имаа можност да се запознаат како да користат одредени интернет платформи, да развијат знаење за онлајн тековите кои може да ги употребуваат во своето секојдневие и да умеат да ги препознаат ризиците во дигиталниот свет.

Активностите се во рамките на проектот „Заедно сме посилни во дигиталниот свет“ спроведо од страна на Здружение Подготвеност за Европа и Општински организации на Црвен Крст.

Работилницата беше спроведена од страна на обучен ментор и на неа присуствуваа 20 стари лица, информираа од организацијата.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена