fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Починал маж пронајден во бессознание покрај пат – ќе се врши обдукција

Објавено

на

Педесет и седумгодишен жител на селото Орќуше, општина Маврово-Ростуше на 9-ти септември околу 11 часот и 30 минути, покрај локалниот пат во селото бил пронајден паднат во неконтактибилна состојба. Како што соопшти полицијата, 57-годишниот М.Б. набрзо потоа бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“, од каде поради влошената здравствена состојба, итно бил префрлен на скопските клиники.

Лицето вчера починало, а врз неговото безживотно тело ќе се врши обдукција, за да се утврдат причините за смртта, информира СВР од каде потенцираат дека бил извршен увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!