fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Починат гостиварец најден на тераса на угостителски објект

Објавено

на

Починато лице било пронајдено на тераса во угостителски објект во Гостивар. Како што информира СВР Тетово, вчера (13 август) во 06.50 часот, 36 годишниот Х.А. од Гостивар пријавил дека на тераса од угостителски објект на бул.„Браќа Ѓиноски“ во една од фотелјите забележал непознато лице, без знаци на живот.

„Полициски службеници констатирале дека станува збор за Н.А. на возраст од 52 години од Гостивар, а од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршиле екипа од ОВР Гостивар и Јавен обвинител, по чија наредба телото било пренесено во Медицински центар.“, информира полицијата.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 1 час

Еве го распоредот на часови кои ќе се емитуваат на МТВ

Гостиварпред 4 часа

Презентација во Гостивар – Млеко, месо, риба, мед, ајвар, туршија…како фармерите да ги пласираат дирекно во маркетите

Гостиварпред 5 часа

Состанок во Гостивар – Многу ученици немаат услови да се вклучат во онлајн наставата

Гостиварпред 5 часа

Младинци на плоштадот во Гостивар делеа бесплатни маски и средства за дезинфекција

Гостиварпред 6 часа

Регион на Гостивар има вкупно 89 активно болни со корона, денес потврдени 5 новозаразени и 5 оздравени

Гостиварпред 7 часа

Листа на училишта во Општина Гостивар кои добија согласност за настава со физичко присуство

Вестипред 9 часа

Синдикатот на УПОЗ бара да се повлече одлуката за фиксно работно време

Македонијапред 10 часа

Од утре администрацијата со фиксно работно време од 8 до 16 часот

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!