Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Поголема излезност во втор круг во Гостивар за над 5%

Објавено

на

Според последните податоци за излезноста во вториот круг  до 13 часот, во Општина Гостивар гласале 15.236 граѓани, што е 18,81% од вкупниот број на гласачи. Во првиот круг на изборите до 13 часот во Гостивар правото на глас го остварија 10.946 гласачи, односно 13,51%, што значи дека се бележи поголема излезност над 5%.

Поголемата раздвиженост на гласачките места во утринските и претпладневните часови беше воочлива и на терен.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена