Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Поголема излезност во втор круг во Гостивар за над 5%

Објавено

на

Според последните податоци за излезноста во вториот круг  до 13 часот, во Општина Гостивар гласале 15.236 граѓани, што е 18,81% од вкупниот број на гласачи. Во првиот круг на изборите до 13 часот во Гостивар правото на глас го остварија 10.946 гласачи, односно 13,51%, што значи дека се бележи поголема излезност над 5%.

Поголемата раздвиженост на гласачките места во утринските и претпладневните часови беше воочлива и на терен.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена