fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Поради паднати дрвја сообраќајот на патот Гостивар-Маврово се одвива наизменично

Објавено

на

Автомото Сојузот на Македонија во последното соопштение за состојбата на патиштата во земјава, иинформира дека сообраќајот на патниот правец Гостивар-Маврово се одвива наизменично од 10 часот и 55 минути. Граѓани јавуваат дека на коловозот долж патот има паднати дрвја од силниот ветер и дожд.

АМСМ соопшти и дека од 10:45 часот во прекин е сообраќајот на автопатот Велес-Скопје, поради случена сообраќајна незгода пред тунелот во Катланово. На останатите патишта во земјава сообраќајот се одвива непречено, по влажни коловози.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!