Поврзи се со нас

Гостивар

Порака на Џеват Салиу по повод Светскиот ден на здравјето

„Почитувани приjатели, другари и колеги имајќи во предвид во која ситуација се наоѓаме, на сите што се заразени со овој вирус им посакувам што побрзо закрепнување и успешно лекување. Исто така препорачувам смиреност и трпение поради тоа што нема простор за паника, туку само да се избегнуват групните контакти, одржување на лична хигиена и помалку  непотребни излегувања од дома. Седи дома – спаси живот! Поради тоа што сме во месец Април ја користам ова прилика да им го честитам Меѓународниот ден на здравјето – 7 ми април на сите здравствени херои кој во секое време се во состојба да им пружат помош на граѓаните на СРМ. Заедно ќе ја победиме оваа таканаречена вирусна војна доктори, сестри и останат помошен персонал.“, порачува Џеват Салиу, претседател на здружението на медицински сестри, акушерки, техничари и лаборанти Албанци – Гостивар.

Сподели:
Advertisement
1 Коментар

1 Коментар

  1. Slavko

    07/04/2020 во 18:02

    Piostuani Dzevate, so zadovolstvo je procitav Vasata poraka koja me podstaktuva na mislenje da nee mnogu potrebno da se naglasit -Alabanci. Zasto sega i sekogas mije sme vo Makedonija.

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!