fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Последното деноноќие во Гостивар издадени 73 нови решенија за изолација

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 29 лицa (Тетово-18 Гостивар-11) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6 од соодветната владина Уредба.

Во истиот период на 54 лицa во Тетово и на 73 во Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државен санитарен инспекторат. Контроли им биле извршени на 544 лица во тетовско и 335 лица во гостиварско со вакви решенија и при тоа не било констатирано непочитување на решенијата.

На подрачјето на СВР Тетово не е регистриран ниту еден случај на прекршување на полицискиот час од 22 ноќеска до 5 наутро.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!