Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 15/08/2019 | 15:47

Повреден работник при изградба на објект во Гостивар

Жител на селото Врбјане завршил во гостиварската болница, откако бил повреден додека работел на објект во Гостивар.

МВР информира дека вчера (14 август) во 18,30 часот во Полициска станица Гостивар било пријавено дека на улицата „ЈНА“, на објект во изградба, 51 годишниот Е.А. од Врбјане, се здобил со повреди при изведување на градежни работи. На Е.А. му била укажана лекарска помош во Медицинскиот центар во Гостивар.

Увид на местото на настанот извршила екипа на Полициска станица Гостивар.

Минатата година, на поширокото гостиварско подрачје во Секторот за внатрешни работи Тетово пријавени се вкупно 40 несреќи при работа. Една од нив завршила со смртни последици, со едно загинато лице, додека во вакви несреќи 18 лица лани се здобиле со тешки телесни повреди.

Напишете коментар