fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пожари во куќи во Гостивар и Врапчиште

Објавено

на

Изминатото деноноќие регистрирани се два пожари во куќи во Гостивар и во Врапчиште. Околу 20.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека во подрум на куќата на ул.„Никола Парапунов“ во Гостивар, сопственост на А.Б.(48) од Речане настанал пожар при што била опожарена котлара. Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Гостивар, повредени нема.

На 8 јануари , 40 минути после полноќ во Полициско одделение Галате, Б.Д.(59) од Врапчиште пријавил дека во куќа во Врапчиште сопственост на Н.А.(41) од истото село околу 00.30 часот настанал пожар, кој бил изгаснат од противпожарната единица од Гостивар. За среќа и при овој пожар немало повредени.

Во двата случаи извршен е увид на местото на настанот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 7 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!