Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени девојки во угостителски објект на влезот од Гостивар

Во полициска контрола на гостиварското подрачје ноќеска, биле приведени две странски државјакни.
МВР информира дека во 1 часот после полноќ, полициски службеници од Полициското одделение Галате, спровеле акциска контрола во угостителски објект покрај автопатот Гостивар-Тетово, во атарот на село Дебреше, гостиварско. При контролата било утврдено дека две странски државјанки на возраст од 27 години, М.Б. од Косово и А.К. од Албанија го злоупотребиле туристичкиот престој во земјава.
Девојките во локалот биле ангажирани како танчерки.
Тие биле приведени во Полициската станица Гостивар и по документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!