Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Приведувања на лица во Гостивар кои поседувале кокаин и марихуана

На гостиварското подрачје речиси секојдневно се случуваат апсења заради дрога и наркотици. МВР соопшти дека на 6 септември околу 22,15 часот, во Полициската станица Гостивар приведени се 18 годишниот Е.Н. , 34 годишниот Е.А. и 22 годишниот С.И. од Гостивар, кај кои полициски службеници пронашле марихуана.

Истата вечер час и половина подоцна во Полициската станица Гостивар приведен е Г.С. 32 годишен од Струга, кај кого полицијата на паркинг пред угостителски објект на излезот од Гостивар проначла нож и кокаин.

МВР информира дека по целосно документирање на случаите ќе следуваат соодветни пријави.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!