Поврзи се со нас

Гостивар

Приведувања во Гостивар и Тетово

Објавено

на

МВР информира дека вчера (11 октомври) на подрачјето на СВР Тетово биле приведени две лица за издржување на затворски казни.
Околу 17.35 часот на улица „Ленин“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово, со судска наредба, го привеле 49-годишниот тетовец Н.А. за издржување затворска казна.
Нешто подоцна, околу 21 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле гостиварецот Б.Б. за издржување затворска казна.
Двете лица биле спроведени во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казните.
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена