Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Промо спотови на Конзерваторски Центар Гостивар за објекти од културното наследство на градот

Национална установа „Конзерваторски Центар“ Гостивар, во чест на Меѓународниот ден на културното наследство, 18-ти април и со цел за едукација на младата популација промовираше видео-спотови за објекти од културното наследство на Гостивар.

„Да ја изградиме иднината со зачувување на минатото”, порачуваат од Конзерваторски Центар Гостивар.

Во продолжение погледнете ги промо спотовите за Саат Кулата и црквата “Св. Димитрија’’.

Промо видео Саат Кула

Промо видео Св.Димитрија

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!