fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Пронајден мртов Холанѓанец во тетовско, крим-полиција врши увид

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека денес околу 13.45 часот било пријавено дека во кругот на фирма лоцирана  во село Прељубиште, во безсознание било пронајдено лицето Ј.М. на возраст од 59 години, холандски државјанин и сопственик на фирмата. Од страна на итна медицинска помош, повикана на местото на настанот, било констатирано дека Ј.М. бил починат.

Според првичните сознанија, на настанот му претходела расправија и тепачка меѓу сопственикот на  фирмата и лицето С.Р. од село Јанчиште, вработено во истата, кое од страна на СВР Тетово е веќе обезбедено. Обвинителството соопшти дека вработениот му задал удар на газдата со камен во главата и му нанел смртоносни повреди. По насока на Јавен обвинител,  екипа на СВР Тетово започна со крим-технички увид на местото на настанот.

Јавниот обвинител издаде наредби за обезбедување на траги и нивно натамошно вештачење и наредба за обдукција на починатото лице, а одземени се и видео записи од мобилен телефон на очевидец на настанот.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!