fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Распоред на дежурни свештеници за Задушница во Гостивар

Објавено

на

  Во пресрет на христијанскиот празник Задушница кој се одбележува во знак на сеќавање на починатите, Гостиварското архиерејско намесништво ги информира верниците за распоредот на свештените лица на вечните почивалишта во Гостивар.

  „Дежурни свештеници во петок (25.02.2022) на старите градски гробишта ќе има од 10 до 14 часот, а на новите гробишта и најновата парцела во Млаки од 11 до 13 часот. Во сабота (26.02.2022) на старите гробишта свештеник ќе има од 7 до 10 часот, на новите гробишта во Млаки од 7 до 11 часот, а на најновата парцела од 11 до 12 часот“, информира Гостиварското архиерејско намесништво.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени огласи за вработување:

  Advertisement
  Гостиварпред 35 минути

  Жена физички нападнала три жени во бутик во Гостивар

  Македонијапред 1 час

  Грант од три милиони евра за реконструкција на 30 училишни спортски сали и набавка на спортска опрема

  Вестипред 2 часа

  Се предадоа 264 украински војници од челичарница „Азовстал“

  Македонијапред 3 часа

  Стабилна е состојбата со КОВИД-19, ќе се прави симулација за можна појава на петти бран

  Гостиварпред 5 часа

  Денес прелиминарна распределба на социјалните станови во Гостивар

  Македонијапред 5 часа

  Од продажбата на биоразградливи кеси собрани 44 милиони денари

  Гостиварпред 15 часа

  Завршил во ПС Гостивар поради закани кон сестрите и внуката

  Вестипред 16 часа

  Влезниците за КК Гостивар – МЗТ Скопје пуштени во продажба, по иницијатива на поддржувачи на КК Гостивар

  Гостиварпред 20 часа

  Реновирани одделенија во болницата во Гостивар, инвестиција од 200.000 евра

  Македонијапред 21 час

  Соборот на СПЦ прогласи канонско единство со МПЦ-ОА

  Гостиварпред 22 часа

  Бесплатно летно училиште во Гостивар за деца по јазици, компјутери, уметност, спорт

  Спортпред 22 часа

  КК Гостивар казнет со 165.000 денари, два натпревари без публика и суспензија на стручниот штаб

  Гостиварпред 23 часа

  Инфо од полицијата за вчерашниот инцидент во салата Младост во Гостивар

  Македонијапред 2 недели

  Повредено мече си трчка на патот Дебар – Маврово

  Гостиварпред 2 недели

  Гостиварец докторант на Универзитетот во Чикаго со проект за учениците во Гостивар

  Гостиварпред 1 недела

  Седум години непребол-Вечна слава на хероите Ненад и Горан

  Гостиварпред 1 недела

  Оглас за 22 вработувања во Општина Гостивар

  Гостиварпред 2 недели

  Во Гостивар уапсено лице кое си ја нападнало љубовницата

  Вестипред 2 дена

  Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

  Гостиварпред 2 недели

  Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

  Гостиварпред 1 недела

  Во Гостивар поставени инфо-табли за реката Вардар

  Македонијапред 2 недели

  Ранец паднал од небото врз станбен објект во Неготино, објави Левица

  Гостиварпред 1 недела

  Гостиварци засукаа ракави-„Генералка викенд“ како порака за еколошко освестување

  Спортпред 2 недели

  Распали гостиварската артилерија за голема победа против ТФТ Скопје 92-85

  Гостиварпред 6 дена

  Ботанички градини во две училишта во Гостивар, децата со љубов одгледуваат билки и зеленчук

  Гостиварпред 6 дена

  Техничкото училиште во Гостивар се презентира пред полуматурантите

  Спортпред 1 ден

  Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

  Вестипред 2 дена

  Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

  Спортпред 1 недела

  КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

  Гостиварпред 2 недели

  Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

  Гостиварпред 3 недели

  Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

  Културапред 4 недели

  Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

  Спортпред 1 месец

  2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

  Гостиарскипред 1 месец

  Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

  Гостиварпред 2 месеци

  Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

  Гостиварпред 2 месеци

  Состојба на скривниците во Гостивар – Ќе завршат ли работа во случај на „Не дај Боже“?

  Гостиварпред 3 месеци

  Гостивар порача: Не сте сами!-Поддршка за жените во борбата против рак

  Спортпред 3 месеци

  Храбриот Гостивар немаше доволно сили за целосен шок – Победа на МЗТ 87-85 (фото)

  Гостиварпред 4 месеци

  Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2022 (Галерија)

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена