Поврзи се со нас

Гостивар

Се интензивираат снежните врнежи во гостиварско-забрани на неколку патишта

Објавено

на

Врнежите од снег во регионот на Гостивар попладнево се интензивираат. Во градското подрачје и околината засега нема застои и промени во сообраќајниот режим. АМСМ информира дека се воведени забрани на неколку патни правци на регионални и магистрални патишта.

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово – Дебар.
Од 14.30 часот забрана за тешки моторни возила е воведена на регионален пат Кичево Охрид кај Пресека  и на магистрален пат Охрид – Гостивар кај Стража.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози, со остатоци од кашест снег на планинските премини, соопшти АМСМ.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена