Поврзи се со нас

Гостивар

Смена на челното место во Општата болница во Гостивар

Објавено

на

Во гостиварската општа болница има смена на раководното место. За в.д. директор на установата е именуван хирург-урологот д-р Илбер Адеми.

„Денеска ја прифатив одлуката на Министерството за здравство да раководам со Општата болница „Др. Ферид Мурад“, во Гостивар како в.д. Тоа е голема одговорност за мене, и со најголема посветеност ќе се обидам да бидам на врвот на задачата што ми е доверена. Би сакал да му се заблагодарам на досегашниот директор Др. Јакуп Јакупи за неговиот ангажман и придонес во овие години.“, наведе д-р Адеми.

Ова е втор пат како Адеми застанува на чело на гостиварската болница. Тој беше избран за директор на установата и во 2014-та година.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена