Поврзи се со нас

Гостивар

Сообраќајка, кавга и напад со нож-Приведено лице во ПС Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер (13 мај) во 22.08 часот во Градец, од полициски службеници од Полициска станица Гостивар бил приведен 20 годишник од селото затоа што по претходна расправија и физичка пресметка околу случена сообраќајна незгода, со остар предмет повредил на раката и ногата соселанец на возраст пд 36 години.

За случајот е известен Јавен обвинител и по негово целосно документирање ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 33 минути

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 2 часа

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 2 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 3 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 4 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 5 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 6 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 8 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена