Na ndiqni në:

Gostivari

2.000 euro dënim për gostivarasin i cili në aeroport paraqiti PCR test të rrejshëm për kovid

Botuar

  • македонски јазик

Prokuroria themelore publike Shkup filloi procedurë kundër një personi nga fshati Senakos i Gostivarit për veprën penale – Falsifikim të dokumentit në përputhje me nenin 378 paragrafi 1 nga Kodi penal.

“Më 17 Mars, 36 vjeçari i akuzuar ka tentuar t’a braktis shtetin nëpërmjet Aeroportit ndërkombëtar Shkup, duke përdorur çertifikatë të falsifikuar mjekësore për test negativ të virusit SARS-CoV-2. Edhe pse ka ditur që nuk është testuar dhe çertifikata e tillë nuk është e lëshuar nga spitali përkatës, ai dokumentin e ka përdorur si të vërtetë para shërbimeve të aeroportit.”, lajmëroi prokuroria.

Prokurori publik deri te Gjykata themelore penale Shkup nënshtroi Propozim për lëshimin e urdhrit penal me të cilin propozoi të akuzuarit t’i jetë shqiptuar gjobë prej 100 gjobave ditore, kurse lartësia e gjobës individuale ditore të jetë e përcaktuar në 20 euro në vlerë monetare denarë.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!