Na ndiqni në:

Lajme

MPJ: Kujdes gjatë udhëtimeve për në Greqi për shkak të zjarreve

Botuar

  • македонски јазик

Ministria e Punëve të Jashtme sot apeloi për kujdes kur udhëtoni ose qëndroni në Greqi për shkak të situatës me zjarret dhe informoi se deri më tani asnjë nga qytetarët tanë nuk ka kërkuar ndihmë.

Sipas Ministrisë së Punëve të Jashtme, një qytetar i Republikës së Maqedonisë së Veriut është në ishullin grek Evia dhe ai është larg zonës së rrezikut, dhe qytetarët e tjerë u evakuuan nga vendet e rrezikshme në vende të sigurta të Dielën, më 8 Gusht.

Përfaqësitë diplomatike-konsullore të Republikës së Maqedonisë Veriore në Greqi përmes rrjeteve sociale, sipas informacionit nga Ministria e Punëve të Jashtme, u bënë apel qytetarëve të Maqedonisë Veriore që të kenë kujdes kur udhëtojnë ose qëndrojnë në Greqi për shkak të situatës me zjarret, dhe në rast nevoje të kontaktojnë Ambasadën e Maqedonisë Veriore në Athinë ( + 30 694 52 82 251, +30 695 51 91 321, +30 694 47 43 071, + 30 210 67 49 585) dhe Konsullatën e Përgjithshme në Selanik (+30 698 72 00 410).

-Përfaqësitë tona në Greqi janë në komunikim të vazhdueshëm me institucionet kompetente greke dhe publiku do të informohet për të gjitha informacionet e marra në kohën e duhur, theksojnë nga Ministria e Punëve të Jashtme.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!