Na ndiqni në:

Lajme

Siguri më e madhe e këmbësorëve, biçiklistëve, motoristave – projekt i policisë në Gostivar dhe Tetovë

Botuar

  • македонски јазик

Sektori i punëve të brendshme Tetovë i finalizoi përgaditjet e fundit për realizimin e projektit të ri preventiv-informativ dhe edukativ “Siguri më e madhe e këmbësorëve, biçiklistëve, motoristave dhe vozitësve të trotinetëve elektronik dhe njoftimi me rregulloret më të rëndësishme dhe ndryshimet e Ligjit për siguri të trafikut të rrugëve”. Bartës i projektit është Dega për preventivë, kurse prezentimi i tij praktik është planifikuar për datën 18 to këtij muaji në Tetovë dhe më 19-tin në Gostivar.

Në kuadër të projektit parashikohet organizim i takimeve njëditore informative për këmbësorët, biçiklistët, motoristat dhe vozitësit e trotinetëve elektronik, të cilëve efektivët e policisë nga Stacioni policor në Tetovë dhe Reparti për siguri të trafikut rrugor nga afër do t’ua prezantojnë gazetat e rregulloreve ligjore, e do të prezantojnë edhe këshilla të dobishme për këtë kategori të pjesëmarrësve të trafikut. Përveç kësaj, do të distribuohen edhe mbi 2000 fletushka të bëra me porosi, në gjuhën maqedone dhe shqipe, përderisa në fazën e dytë të projektit është planifikuar edhe mbajtja e ligjeratave të komunikacionit për shkelësit.

“Qëllimi i projektit, motoja e së cilës është “Vetëm përvoja është dituri, gjithçka tjetër është informacion dhe edukim” është informim i drejtëpërdrejtë, këshilla dhe indikacione që të kontribuohet për siguri më të madhe të këmbësorëve, biçiklistëve, motoristave dhe të vozitësve të trotinetëve elektronik, të cilët këto ditë në numër të madh takohen në mes pjesëmarrësve të komunikacionit në zonën më të gjerë të Pollogut”, thanë nga SPB.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Do ti heqim kazinot nga qendra, Gostivari do të jetë qytet i familjeve të lumtura

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

E lënduar një e mitur në fatkeqësi në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari5 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!