fbpx
Na ndiqni në:

Lajme

Putin: Nuk kemi qëllime të këqija ndaj fqinjëve tanë

Botuar

  • македонски јазик

Ne gjithmonë kemi thënë se nuk kemi qëllime të këqija ndaj fqinjëve tanë, tha presidenti rus Vladimir Putin në një video fjalim në ceremoninë e ngritjes së flamurit rus në tragetin “Marshal Rokosovski”.

Putin shtoi se Rusia i përgjigjet vetëm veprimeve negative nga vendet e tjera.

Ai këshilloi vendet fqinje që të mos përkeqësojnë situatën dhe të mos vendosin kufizime. Rusia, siç shtoi presidenti, do t’i përmbushë detyrimet e saj në të ardhmen, si më parë.

-Unë nuk shoh nevojë për të përkeqësuar situatën, as për të përkeqësuar marrëdhëniet tona, tha Putin.

Sipas tij, nëse dikush nuk dëshiron të bashkëpunojë, kjo do ta dëmtojë Rusinë, por vendi, siç pretendon ai, përsëri do t’i zgjidhë problemet dhe do të fitojë. Sepse, siç theksoi presidenti, do të marrë kompetenca të reja.

-Ne kemi treguar shumë herë, dhe jemi gati ta bëjmë sërish. Nëse dikush nuk dëshiron të bashkëpunojë me ne, dëmton veten. Natyrisht, edhe neve na dëmton, por në çfarë? Ne do të na duhet të lëvizim disa projekte pak djathtas, për të fituar kompetenca shtesë, në të njëjtën mënyrë që bëmë për projektet e tjera, shtoi Putin.

Ai beson se megjithatë, detyrat me të cilat përballet Federata Ruse do të realizohen.

-Në fund të fundit do të përfitojmë nga kjo, sepse siç thashë do të fitojmë kompetenca shtesë, tha ai.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена