Na ndiqni në:

Gostivari

Komuna turke dhuroi uniforma për punëtorët e Parkingut dhe Gjelbërimit në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Punëtorët e Ndërmarrjes Publike “Parking dhe Gjelbërim” në Gostivar janë rinovuar me komplet uniformash, kostume dhe këpucë të dhuruara nga komuna turke e Bajrampashës.

“Është kënaqësi të ndaj këtë lajm. Sot iu dorëzuam punonjësve të kompanisë “Parkingjet e Qytetit dhe Gjelbërim” 70 komplete uniforma donacion nga Komuna e Bajrampashës – Turqi. Falenderoj përzemërsisht donatorët, zotin Atilla që është kryetar i kësaj komune, për këtë donacion shumë të nevojshëm për këta punonjës. Ndryshe, Komuna e Gostivarit gjithmonë është kujdesur për të punësuarit nëpër kompani duke i rritur pagat deri në 75%, si dhe në vazhdimësi duke ofruar pajisje pune për krijimin e kushteve më të mira të punës”, tha kryetari Arben Taravari gjatë dorëzimit dhe prezantimit të donacionit.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена