Na ndiqni në:

Gostivari

Dje në Gostivar dhe Tetovë të zbuluar 8 persona të cilët e kanë shkelur izolimin dhe janë larguar përtej kufirit

Botuar

  • македонски јазик

Më 12.08.2021, efektivët e policisë nga SPB Tetovë dhe DPB Gostivar kanë kryer  kontrolle lidhur me vendimet e nxjerra nga Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor për masa të theksuara të izolimit të personave në shtëpi dhe trajtim në shtëpi dhe vetë-izolim.

“Në këtë mënyrë, personat M.S. (38) nga Tetova, një 16-vjeçar i mitur nga Reçica e Vogël, I.R. nga Zherovjani, A.J. (44) nga Gostivari, S.Z. (38) nga Negotina-Pollogut, H.H. (29) nga  Senokosi i Gostivarit, S.M. (26) nga Vrapçishti i Gostivarit dhe A.I. (21) nga Debreshi i Gostivarit nuk i kanë respektuar vendimet e nxjerra, gjegjësisht janë larguar nga vendi dhe ka vepruar në kundërshtim me nenin 206 të Kodit Penal. Pasi të jenë dokumentuar plotësisht rastet, kundër tyre do të ngrihen parashtresa adekuate.”, njoftoi SPB.

 

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!