fbpx
Na ndiqni në:

Lajme

Për aksidentin e autobusit në afërsi të Strumës është fajtor shoferi, kanë përcaktuar hetuesit bullgarë

Botuar

  • македонски јазик

Shërbimi Hetimor Kombëtar Bullgar ka mbyllur rastin e aksidentit në autostradën e Strumës ku humbën jetën 45 persona, tha për BGNES shefi i shërbimit, Borislav Sarafov, ndërsa përgjegjës për aksidentin është drejtuesi i autobusit.

  • Arsyeja është humbja e kontrollit të autobusit nga shoferi. Dhe shpejtësia e madhe, le të themi, e papërshtatshme, por jo mbi shpejtësinë e lejuar, thotë Sarafov.

Kreu i Shërbimit Hetimor Kombëtar për BGNES shton se tani mbetet që të ekzekutohet një vendim gjyqësor në Maqedoninë e Veriut dhe të njoftohen familjarët e viktimave se kanë të drejtë të kontrollojnë materialet.

Më 23 nëntor 2021, në orët e hershme të mëngjesit, autobusi Besa Trans, i cili po kthehej nga Stambolli me turistë, goditi një gardh në autostradën Struma, pranë fshatit Bosnek, gjatëbsë cilës humbën jetën 45 persona.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена