Поврзи се со нас

Гостивар

Судир на автомобил и мотор во Гостивар, повредени две лица

Објавено

на

Вчера (4 јануари) во 17 часот и 45 минути во СВР Тетово пријавено е дека на улица „101“ во Гостивар се случила сообраќајна несреќа во која учествувале :патничко моторно возило „фолксваген поло“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 18-годишната гостиварка Б.М. и мопед „кимико“ со гостиварски ознаки, што го управувал 26-годишниот гостиварец  В.Р.

Во несреќата, мотоциклистот В.Р. се здобил со тешки, а Б.М. со телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, информира полицијата.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена