Поврзи се со нас

Гостивар

Судир на три возила на патот Тетово-Гостивар, повредени се повеќе лица

Објавено

на

МВР соопшти дека вчера (2 март) во 18.50 часот во СВР Тетово било пријавено дека на автопат Тетово – Гостивар  се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген поло“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Б.М. (34) од Желино, патничко возило „ауди“со скопски регистарски ознаки, управувано од Ш.М. (56) од Батинци, скопско и патничко возило „ауди“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од П.Ф.(37) од Гостивар.

„Во несреќата тешки телесни повреди се здобиле сопатниците во возилото „поло“, Ш.Л. и Р.Х., а возачот и другиот сопатник К.З., сопатникот во возилото со скопски регистарски ознаки И.Ќ и возачот на возилото „ауди“ со гостиварски ознаки  и неговите сопатници А.Ф. , Б.Ф., Л.Ф., М.В., и Л.В.  се здобиле со телесни повреди, констатирани во Клинички центар Тетово“, извести МВР.

По овластување на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 19 минути

Приведување во Гостивар, мајка го пријавила синот за агресивно однесување

Македонијапред 1 час

Четврти ден штрајк на приватните специјализанти, осуда за притисоците

ИЗБОРИ 2024пред 2 часа

Скратени часови на 23 април и 7 мај во училиштата во кои ќе се гласа на изборите

Гостиварпред 3 часа

Какво културно наследство „крие“ Гостивар – Изложба на фотографии и разгледување на Саат Кулата

Гостиварпред 5 часа

Изгубена или украдена? Со картичка на гостиварец некој си пазарувал во маркет во Тетово

ИЗБОРИ 2024пред 7 часа

Денес почнува кампањата за Парламентарните избори

Здравје и убавинапред 9 часа

Сремуш – одлично средство за чистење на организмот после зимските месеци

Македонијапред 9 часа

Прилагодена брзина и внимателно возење по влажните коловози

Македонијапред 21 час

Вечерва значително посвежо време, инфо за измерени температури и прогноза за утре

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена